Природните чуда

150.00 ден

Купете го овој производ и добијте 2 поени!
Категории: ,

Опис

Нашата планета е чудесно место што со години не воодушевува. Во оваа енциклопедија ќе најдете детален опис на сите природни чуда на Земјата. Интересните факти и прекрасните фотографии ја прават оваа книга незаборавно искуство за читателот.

Дополнителни информации

Димензии

217/265 mm-32 страници /тврд повез /илустации во боја