Европа

150.00 ден

Купете го овој производ и добијте 2 поени!
Категории: ,

Опис

Третиот наслов од новата серија на ТОПЕР енциклопедии.. Ако сакате да патувате низ сите континенти и различните земји во нив, тогаш овие енциклопедии се за вас. Преполни со разнобојни фотографии и интересни факти, секоја енциклопедија претставува право задоволство за читателот.

Дополнителни информации

Димензии

217/265 mm-32 страници; тврд повез