Африка

150.00 ден

Купете го овој производ и добијте 2 поени!
Категории: ,

Опис

Ако сонувате да ги посетите сите континенти и земјите лоцирани на нив, тогаш овие енциклопедии се за вас ! Преполни со колоритни фотографии и интересни факти, секоја од овие енциклопедии претставува вистинско задоволство за читателот.

Дополнителни информации

Димензии

217/265 mm-32 страници /тврд повез /илустации во боја