Најави се / Регистрирај се Кошничка (0)
Немате ставки во Вашата кошничка.
Слика на Девојката без минато
Цена 270,00 ден
Категорија: Белетристика, Трилер Автор: Катрин Крофт Димензии: 145/205mm -291 страници; брош повез

Дваесет години бегаше од минатото. Денес тоа ја стигна.
Фасцинантен психолошки трилер за обожавателите на Ејми ја нема и Девојката од возот.
Леа Милс живее живот на бегалец – криејќи се од сенките на своето минато. Без пријатели и момче – копнеејќи по друштво – го запознава Џулијан. За првпат, по долго време, почнува да верува дека е возможно да има нормален живот.
Но, тогаш, на дваесетгодишнината од денот што ѝ го промени текот на животот, добива писмо. Некој ја знае вистината за тоа што се случи тој ден. Некој што нема да запре сѐ додека не го уништи и тоа што остана од животот на Леа.
Но, дали Леа е жртвата во оваа приказна? Или заслужува сѐ што ѝ се случува?
Секој има тајни. Но, некои тајни може да бидат фатални...

© 2017 Топер ДОО. Сите права задржани.

Powered by nopCommerce | Developed by Pro nopCommerce