Најави се / Регистрирај се Кошничка (0)
Немате ставки во Вашата кошничка.
Слика на 1001 Ноќ
Цена 220,00 ден
Категорија: Збирки приказни
Едиција:
Димензии: 192/236 mm- 80 стр.;тврд повез и илустрации во боја

1001 Ноќ е збирка народни приказни од Средниот Исток и Јужна Азија кои се раскажувале зза време на исламското Златно Доба. Ќе откриеш многу волшебни приказни додека Шехерезада, новата кралица на Шахријар, му раскажува за фантазии и авантури.Патувај во маѓепсаната земја на добродушниот џин, мудрите светци и папагали кои зборуваат низ најволшебните приказни. Ќе извлечеш поука од секоја приказна што ќе ја прочиташ.

© 2017 Топер ДОО. Сите права задржани.

Powered by nopCommerce | Developed by Pro nopCommerce