Најави се / Регистрирај се Кошничка (0)
Немате ставки во Вашата кошничка.
Слика на Топло ладно лето
Цена 250,00 ден
Категорија: Белетристика/романи за млади
Автор: Џули Фисон
Димензии: 129/200 mm -293 страници; мек повез
На последниот училиштен ден, Френки Џонс може да очекува долго, топло, здодевно лето во коешто ќе може да другарува само со нејзината гитара. Но ненадејно...
Френки добива шанса да замине за Лондон. Сака да оди, но ова патување значи и повторна средба со Џек – момчето кое ѝ го скрши срцето. Дали им претстои обновување на романсата? Или конечно Френки ќе докаже дека може да го преболи?
Татко ѝ на Френки ја поканува да го помине распустот со него на плажа. Но набрзо таа дознава дека на патувањето треба да се придружат и новата девојка на татко ѝ и нејзината ќерка Ели. Френки се разочарува. Дали ќе успее воопшто да помине време со татко ѝ или ќе мора постојано да е со Ели, нејзината нова (не)пријателка.
Во оваа приказна од типот„одбери ја својата патека“, ВИЕ сте одговорни за одлуките на Френки и од вас зависи како ќе заврши оваа приказна. Следете го срцето до крајот или вратете се и одберете поинаков пат.

 

 

© 2017 Топер ДОО. Сите права задржани.

Powered by nopCommerce | Developed by Pro nopCommerce