Најави се / Регистрирај се Кошничка (0)
Немате ставки во Вашата кошничка.
Слика на Спаси ме
Цена 199,00 ден
Категорија: Белетристика
Автор: Гијом Мисо
Димензии: 100/200mm -338 страници; брош повез

Волшебна приказна исполнета со магија, неизвесност и љубов Жилиет и Сем не требаше да се сретнат. А не, пак, да се вљубат еден во друг... Една зимска вечер во срцето на Бродвеј, убавата Французинката Жилиет го запознава Сем, млад педијатар од Њујорк. Плашејќи се да не го разочара, таа му преќутува дека се занимава а, Сем кажува дека е женет иако неговата жена од неодамна е почината. И покрај меѓусебните лаги, тие ќе се заљубат и ќе поминат страствен, незаборавен викенд. Сепак, Жилиет мора да се врати во Париз, а Сем ја испраќа на аеродромот со цел да ја спречи да замине. Во тој пресуден момент, кога судбината може да се менува тој не умее да ги најде вистинските зборови да ја задржи покрај себе. Штом авионот полета, експлозија одекна на небото. Сем е очаен затоа што уште еднаш ја губи саканата жена. Но, тој не знае дека нивната приказна не е завршена ...

© 2017 Топер ДОО. Сите права задржани.

Powered by nopCommerce | Developed by Pro nopCommerce