Најави се / Регистрирај се Кошничка (0)
Немате ставки во Вашата кошничка.
Слика на Последниот сон на Клеопатра

Последниот сон на Клеопатра

Цена 199,00 ден
Категорија: Белетристика
Автор: Кристијан Жак
Димензии: 100/200mm -359 страници; брош повез

Да биде кралица на осумнаесет години, да сака да ја обнови својата земја, да биде осудена на прогонство од нејзиниот брат кој се самопрогласи за крал, и да умре разочарана, во очај далеку од својата земја: таква беше судбината на Клеопатра. Судбината којашто таа не сакаше да ја прифати. Но, како повторно да ја освои "блескавата Александрија" во еден Ориент фрлен во оган и крв, преку жестока битка која што ја поведуваат Цезар и Помпеја. Токму тогаш, Клеопатра, таа млада жена со исклучителна култура и убавина од која запира здивот ќе го сретне Цезар, освојувач над освојувачите, заводник со неодолива интелегенција и привлечност. Соединети во една луда љубов, највеличествената на светот, тие се залагаат да му го вратат сјајот на Египет. Неа ја води еден луд, до неразумност луд сон: да го воскресне царството на фараоните...

© 2017 Топер ДОО. Сите права задржани.

Powered by nopCommerce | Developed by Pro nopCommerce