Најави се / Регистрирај се Кошничка (0)
Немате ставки во Вашата кошничка.
Слика на Петалуда и принцезата Емико

Петалуда и принцезата Емико

Цена ден 150,00
Категорија: Белетристика
Автор: Софи-Луси Морен
Димензии: 126/177 mm-149 стр.

Јас и Шака веќе не ги броиме километрите. Нашата нова авантура не носи во Јапонија, на другиот крај на планетата, во време кога се слави празникот на цутењето на црешите. Во текот на ова чудесно патување ќе ја запознаам нејзиното височество принцеззата Емико. Заедно откриваме како се одвива животот во Токио, кој е прекрасен град и полн со изненадувања! Дали некогаш си присустувал на церемонија со чај? Дали некогаш си носел кимоно или си чекорел по патека покриена со роса? Нема да ти раскажувам повеќе... Само едно нешто треба да направиш за да се најдеш со нас во земјата на изгрејсонцето. Отвори ја веднаш оваа книга!

© 2017 Топер ДОО. Сите права задржани.

Powered by nopCommerce | Developed by Pro nopCommerce