Најави се / Регистрирај се Кошничка (0)
Немате ставки во Вашата кошничка.
Слика на Бабините приказни
Цена 220,00 ден
Категорија: Збирки приказни
Едиција:
Димензии: 192/236 mm- 80 стр.;тврд повез и илустрации во боја

Баба ги раскажува најдобрите приказни на светот! Придружи им се на Џојс, Теди и на Алекс додека баба им им раскажува за страшните гусари и за децата со чудни црвени точки по лицето, за едно палаво момче по име Робин, кого го искарале неговите паста и четкичка за заби, училишен ранец и будилник! А потоа следува приказната за Црвенкапа и за лошиот волк, кој сакал да ја голтне, а и за Пинокио, чијшто нос секогаш растел се подолг и подолг кога ќе кажел лага!

© 2017 Топер ДОО. Сите права задржани.

Powered by nopCommerce | Developed by Pro nopCommerce